Koronawirus w Polsce. Są nowe dane na temat zakażeń i zgonów

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał nowe dane dotyczące COVID-19 w naszym kraju. W piątek zantowano 362 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i kolejne 20 ofiar śmiertelnych.
Zobacz wideo

W porannym piątkowym (5 czerwca) komunikacie resort zdrowia informował o 129 przypadkach zakażenia koronawirusem - z czego aż 81 dotyczy Śląska. Zmarło kolejnych 10 osób. 

W raporcie popołudniowym ministerstwo potwierdziło, że doszło do 233 nowych zakażeń koronawirusem i że kolejne 10 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Bilans

W czwartek 4 czerwca zanotowano w Polsce 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i kolejne 2 ofiary śmiertelne.

W środę 3 czerwca zanotowano 292 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 23 ofiary śmiertelne. We wtorek zanotowano 230 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym ponad 100 na Śląsku. W poniedziałek 1 czerwca z kolei Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce jest 380 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz 10 kolejnych ofiar śmiertelnych.  W niedzielę podano informację o 219 nowych zakażeniach oraz o tym, że zmarły trzy osoby. W sobotę przybyło 416 zakażonych. Najwięcej, już tradycyjnie, na Śląsku (z rozbiciem na dwa komunikaty: 221 i 196 nowych zakażeń). Zmarło 10 osób chorych, większość z nich była w podeszłym wieku.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż jednak w kraju obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

Kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzony zostanie już 6 czerwca, kiedy otwarte będą kina, teatry, filharmonie, baseny, siłownie, solaria, salony masażu czy kluby fitness. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby. Przy otwieraniu poszczególnych obiektów koniecznie będzie zachowanie zasad epidemicznych i sanitarnych.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM