Lidl, Biedronka i inne sklepy. Sprawdź, czy markety będą otwarte w Boże Ciało i długi weekend

Czy Lidl, Biedronka lub Carrefour będą otwarte w Boże Ciało? Czy sklepy będą czynne w niedzielę 14 czerwca? Kiedy najlepiej zrobić zakupy przed długim weekendem?
Zobacz wideo

W czwartek (11 czerwca) przypada Boże Ciało, w Polsce to dzień wolny od pracy. Wiele osób z pewnością przedłuży więc sobie weekend, biorąc w piątek dzień wolny. Warto jednak zawczasu pomyśleć o zakupach. Kiedy i w jakich godzinach otwarte będą sklepy?

Lidl, Biedronka, Carrefour. Czy markety będą otwarte w Boże Ciało?

Czwartek to ustawowo dzień wolny od pracy. Sklepy takie, jak Lidl, Biedronka, czy duże markety Carrefour pozostaną zatem zamknięte. Zakupy będzie jednak można zrobić w niektórych osiedlowych sklepach. Za ladą będą musieli jednak stanąć ich właściciele lub członkowie rodzin, zatem tylko od nich zależy, czy placówka zostanie otwarta i w jakich godzinach.

Ustawa z 10 stycznia 2018 roku o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni dopuszcza także otwarcie w Boże Ciało m.in. stacji benzynowych, aptek czy sklepów na dworcach kolejowych lub autobusowych. 

Lidl, Biedronka, Carrefour. Czy będą czynne w długi weekend?

W piątek i sobotę sklepy będą działały normalnie. Dokładne godziny ich otwarcia i zamknięcia różnią się w zależności od poszczególnych placówek, dlatego przed udaniem się do sklepu najlepiej sprawdzić je na stronie internetowej sieci. 

Inaczej będzie jednak w niedzielę 14 czerwca. Przypada wtedy niedziela niehandlowa. Duże markety pozostaną zamknięte. Tak, jak w przypadku Bożego Ciała zakupy będzie można zrobić w niektórych sklepach osiedlowych. Czynne pozostać mogą także m.in. sklepy z pamiątkami, piekarnie czy apteki i kwiaciarnie.

Kiedy przypadają niedziele handlowe? Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

 Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM