Koronawirus w Polsce. Nowe dane. Ponad 400 nowych przypadków. 15 kolejnych zgonów

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał nowe dane. W sobotę poinformowano o 440 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 15 osób.
Zobacz wideo

W sobotę (13 czerwca) resort zdrowia poinformował o 440 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 15 osób. W sumie od początku epidemii zanotowano w Polsce łącznie 29 017 przypadków i 1237 zgonów.

Koronawirus w Polsce. Bilans 

W piątek 12 czerwca poinformowano o 376 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych.

W czwartek 11 czerwca resort podał, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem było 359, a także że zmarło kolejnych dziewięć osób.

W środę (10 czerwca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 282 nowych przypadkach koronawirusa. Najwięcej tym razem było nie ze Śląska, a z Mazowsza, gdzie potwierdzono 85 przypadków. W środę zmarły też 23 kolejne osoby zarażone COVID-19, większość z nich z Warszawy. 

W poniedziałek 8 czerwca padł rekord zakażeń od początku epidemii - aż 599, najwięcej na Śląsku. Dziewięć osób zmarło. W poniedziałek też wicepremier Jacek Sasin poinformował, że w związku z zakażeniami w kopalniach, zamyka 12 z nich na trzy tygodnie. Górnicy zaś mają dostać 100 proc. postojowego. 

O pierwszym przypadku w Polsce zakażenia koronawirusem poinformowano, przypomnijmy, 4 marca.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie gospodarki

Od soboty 6 czerwca działalność wznowiły kina, teatry, opery, balet, a także baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki. Wszystko w określonych warunkach sanitarnych.

Wcześniej - od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe. Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja nie obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

13 czerwca nastąpiło otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej (o czym w środę poinformował premier Mateusz Morawiecki). Od 16 czerwca możliwe będą za to loty międzynarodowe.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM