Studenci śląskiej uczelni skarżą się na mobbing i molestowanie. "Podobieństwo do tuszowania pedofilii w Kościele'

Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym studenci skarżą się na mobbing, seksizm i poniżanie. Sprawą mają zająć się organy ścigania.
Zobacz wideo

Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego skarżą się na mobbing, seksizm i poniżanie przez pracowników uczelni. Sprawą zajął się już RPO, a dziś Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Młodych ludzi zaczęło natomiast reprezentować Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Studenci zaczęli opowiadać o swoich przeżyciach na facebookowym profilu ŚUMemes. Jeden z jego administratorów, który pragnie zachować anonimowość jest przekonany, że władze uczelni wiedziały o incydentach.

- To są wieloletnie problemy, o których lekarze mówią nam, że występowały, kiedy oni byli studentami – tłumaczy student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Skargi studentów dotyczą poniżających tekstów, czy molestowania przez pracowników uczelni np. w trakcie obozów ratownictwa medycznego.

- Te obozy już się nie odbywają, ci panowie zostali przeniesieni na inne wydziały, więc jest tu pewne podobieństwo do tuszowania pedofilii w Kościele - mówi jeden ze studentów.

Na stronie uczelni można znaleźć oświadczenie rektora, który napisał, że najpoważniejsze sprawy skierowane zostały do właściwych organów ścigania.

DOSTĘP PREMIUM