Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowcy grozi do 12 lat więzienia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku autobusowego, do którego doszło w czwartek na Moście Grota-Roweckiego.
Zobacz wideo

W czwartek po południu w Warszawie doszło do tragicznego wypadku. Autobus linii 186, który jechał trasą S8 w kierunku Żoliborza, spadł z wiaduktu na Wisłostradę. Jedna osoba zginęła, 17 zostało poszkodowanych, w tym cztery są ciężko ranne. 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w tej sprawie śledztwo. Jak przekazała rzeczniczka tej prokuratury Mirosława Chyr, dotyczy ono sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka. - Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 12 - podkreśliła prokurator.

- Prokuratorzy wykonali wszelkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia. Przeprowadzili oględziny autobusu, oględziny miejsca wypadku, zabezpieczone zostały nagrania z rejestratorów znajdujących się w autobusie, przesłuchano część świadków wypadku, zlecono badania toksykologiczne materiału pobranego od kierowcy - tłumaczyła Chyr.

Kierowca pod wpływem narkotyków?

W piątek rano media podały, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Jak podała PAP, śledczy mieli też znaleźć przy mężczyźnie narkotyki. 

Na konferencji prasowej prokurator Chyr nie chciała się do tego odnieść - powiedziała, że śledczy na razie czekają na "opinie z zakresu badań toksykologicznych". I dopiero po jej uzyskaniu będzie mogła odnieść się do tych informacji. Podała jedynie, że kierowca został zatrzymany, obecnie przebywa w szpitalu.

Jak informował w czwartek rzecznik prasowy warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert kierowca, miał odpowiednie certyfikaty. - Czas pracy kierowcy dzisiaj na pewno nie był przekroczony, to jest autobus przegubowy o napędzie gazowym, autobus nowy, te autobusy weszły do eksploatacji w grudniu zeszłego roku - mówił Kunert. 

Jako jedną z pierwszych hipotez co do przyczyn tragicznego wypadku policja wskazywała prawdopodobne zasłabnięcie kierowcy. 

Warszawski ratusz uruchomił specjalną infolinię dla rodzin osób poszkodowanych (22 277 55 60).

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM