Warszawa. Cała Trasa Łazienkowska przejezdna. Naprawa po ulewie trwała całą noc

Odcinek Trasy Łazienkowskiej od ronda Jazdy Polskiej do Wisłostrady jest już przejezdny. Służby miejskie całą noc pracowały nad usunięciem powstałej podczas ulewy awarii poinformował stołeczny magistrat.
Zobacz wideo

W wyniku nawałnicy, która w poniedziałek przeszła nad Warszawą, doszło do uszkodzenia jezdni Trasy Łazienkowskiej. Jak wyjaśnił stołeczny magistrat, ogromne ilości wody wyrwały studzienkę kanalizacyjną oraz fragmenty pobocza i asfaltu. Odcinek w kierunku Pragi pozostawał zamknięty. Utrudnienia trwały od późnych godzin wieczornych. Niektóre linie autobusowe były kierowane objazdem.

Uszkodzenia jezdni przez całą noc usuwały służby drogowe. Trasa jest już przejezdna. Po godz. 8 rozpoczęto przywracanie podstawowej organizacji ruchu. Jak podała rzecznika warszawskiego ratusza Karolina Gałecka, przed godz. 9 zakończyło się asfaltowanie odcinka trasy. Udostępniane są kolejne pasy jezdni, a w południe autobusy miejskie wrócą na przeznaczone dla nich buspasy.

Ulewa bronią w politycznej rozgrywce PiS

Nawałnica, jaka przeszła nad Warszawą, szybko stała się narzędziem politycznej rozgrywki. W TVP Info pokazywano zdjęcia zalanych fragmentów miasta z dramatycznymi opisami i wytykano prezydentowi miasta, że jest nieobecny. Rafał Trzaskowski walczy z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na czas prowadzenia kampanii wziął urlop.

Stołeczni radni PiS zajęli się oskarżaniem o zaniedbania władz Warszawy. Premier Morawiecki zaoferował pomoc.

Jak poinformowały władze Warszawy, w czasie poniedziałkowej ulewy spadło ponad 40 l/mkw.

DOSTĘP PREMIUM