Tomasz Grzelewski - rzecznik PKW - nie żyje. "W głowie się nie mieści"

Nie żyje Tomasz Grzelewski, wieloletni dziennikarz, ostatnio rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Informację potwierdziła PAP w środę rano szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Szefowa KBW powiedziała PAP, że informację o śmierci Tomasza Grzelewskiego przekazała w środę rano jego rodzina.

Informację przekazała na Twitterze także reporterka TVN24 Agata Adamek. "Nie żyje Tomasz Grzelewski - były dziennikarz, wspaniały Kolega. Ostatnio rzecznik PKW. W głowie się nie mieści..." - napisała. 

Grzelewskiego pożegnał także polityk PO, Bartosz Arłukowicz. "Tomek. Nasza ostatnia pogawędka kilka dni temu przed hotelem sejmowym. Byłeś taki zmęczony tym wszystkim. Jestem wstrząśnięty. Żegnaj" - napisał na Twitterze były minister zdrowia. 

Kim był Tomasz Grzelewski?

Tomasz Grzelewski - zanim został rzecznikiem PKW - przez 13 lat pracował w Superstacji. Stanowisko rzecznika objął z początkiem 2020 roku. 

Grzelewski z pracy w Superstacji zrezygnował przed świętami w grudniu 2019 roku. "Po drodze odrzuciłem parę propozycji pracy w różnych redakcjach, ale ciągle miałem nadzieję, że polityka, nawet w formie tabloidowej, się pojawi - mówił dziennikarz w rozmowie z Press.pl. Prowadził m.in. program "Salon polityczny" oraz był reporterem sejmowym.

Grzelewski przed podjęciem pracy w Superstacji - z którą był związany od początku jej istnienia - pracował m.in. w Polsacie i TVN.

TOK FM PREMIUM