Jacek Sasin się ugiął. Z górnikami spotka się w Katowicach

Spotkanie z udziałem wicepremiera Jacka Sasina, związkowców i zarządu Polskiej Grupy Górniczej odbędzie się w przyszłym tygodniu w Katowicach - ustaliła reporterka TOK FM. Wczoraj związki zawodowe odrzuciły zaproszenie szefa resortu Aktywów Państwowych na spotkanie do Warszawy.
Zobacz wideo

Związkowcy o spotkanie zabiegali u premiera Mateusza Morawieckiego. Ale odpowiedź przyszła z resortu Aktywów Państwowych. Chcieli rozmawiać o przyszłości całej branży. Spotkanie, na które otrzymali zaproszenie, miało dotyczyć tylko Polskiej Grupy Górniczej i na dodatek zostały zaproszone tylko wybrane związki.

- Premier Sasin wystosował zaproszenie, które dotyczyło tylko cząstkowo tego, co wystosowaliśmy do premiera Morawieckiego. No to napisaliśmy panu premierowi, że owszem możemy rozmawiać, ale po co w Warszawie, skoro miejsce do naprawy PGG jest na Śląsku tłumaczy szef śląsko-dąbrowskiej solidarności Dominik Kolorz.

Podczas spotkania zarząd polskiej Górniczej ma przedstawić długo oczekiwany plan naprawczy. Związkowcy obawiają się, że może on oznaczać także likwidacje części kopalń.

TOK FM PREMIUM