Ważący ćwierć tony niewybuch na budowie metra. Ewakuacja 1500 osób

Na Bródnie - przy ul. Bazyliańskiej, gdzie powstaje stacja metra - pracownicy budowy natrafili na niewybuch z okresu II wojny światowej - poinformował dyżurny ze stołecznej KSP. Niewybuch będzie usuwany w niedzielę rano, co będzie wiązało się z ewakuacją mieszkańców, którzy mieszkają w okolicy powstającej stacji
Zobacz wideo

Niewybuch ważący 250 kg i mający długość 2 m, który znaleziono przy ul. Bazyliańskiej 7 na budowie II linii metra będzie podejmowany przez patrol minersko-saperski w niedzielę w godzinach porannych - poinformowała w sobotę wieczorem rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Jak dodała, ewakuowanych będzie około 1500 mieszkańców ośmiu bloków. "Służby Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będą na miejscu" - napisała Gałecka na Twitterze.

Wcześniej dyżurny Komendy Stołecznej Policji przekazał, że na Bródnie - przy ul. Bazyliańskiej, gdzie powstaje stacja metra - pracownicy budowy natrafili na niewybuch z okresu II wojny światowej. W związku z tym na budowę przyjechali saperzy z Kazunia, którzy zabezpieczyli niewybuch. Przekazał ponadto, że policjanci chodzili po domach i blokach informując, że ewakuacja odbędzie się w niedzielę od godz. 6.

Portal "Radia Kolor" napisał, że ewakuacja obejmie adresy: Suwalska 6, 8 i 9, Rembielińska 15, 17, 21, 21A i 23, Kondratowicza 11 oraz Bazyliańska 7.

TOK FM PREMIUM