Jeziorko Czerniakowskie. Czy można się w nim kąpać? Jak sprawdzić stan wody?

Jeziorko Czerniakowskie to kąpielisko, do którego aby dotrzeć nie trzeba nawet wyjeżdżać z Warszawy. Wystawrczy wybrać się na Mokotów. Czy woda w Jeziorku Czerniakowskim jest zdatna do kąpieli? Można to łatwo sprawdzić.
Zobacz wideo

Aby wypocząć nad wodą nie trzeba nawet wyjeżdżać z Warszawy. Wystarczy wybrać się na Mokotów, nad Jeziorko Czerniakowskie

Gdzie jest Jeziorko Czerniakowskie?

Jeziorko Czerniakowskie jest częścią wodnego rezerwatu przyrody, w którym mieszka wiele chronionych gatunków, ale i dla ludzi znalazło się miejsce. Tamtejsza plaża i kąpielisko zlokalizowane są od od strony ul. Jeziornej. Z racji lokalizacji jest to miejsce bardzo popularne, w którym próżno szukać osamotnienia, jednak z pewnością idealnie nada się na szybki wypad nad wodę.

Jeziorko Czerniakowskie. Czy można się w nim kąpać?

Nad bezpieczeństwem odwiedzających kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim czuwają ratownicy. Jaki jest jednak stan wody?  Aby sprawdzić, czy woda w jeziorku nadaje się do kąpieli należy wejść na stronę serwisu kąpielowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdziemy w nim ocenę stanu wody kąpieliska, datę ostatniej przeprowadzonej kontroli oraz datę kolejnej. 

Sprawdź informację o aktualnym stanie wody >>>

DOSTĘP PREMIUM