Koronawirus. LOT odwołuje połączenia z Czarnogórą. Co z kupionymi już biletami?

LOT odwołał wszystkie połączenia z Czarnogórą, planowane po 4 sierpnia - poinformował PAP przewoźnik. Do tego czasu wykona jeszcze sześć lotów do Polski w formule zmienionej na czarterowe rejsy specjalne dla chcących wrócić do kraju.
Zobacz wideo

Polski przewoźnik podkreślił, że pasażerowie, którzy posiadają bilety na te loty, nie będą musieli ponownie potwierdzać swojej rezerwacji. Z pozostałymi pasażerami, których loty powrotne zaplanowane po 4 sierpnia zostały anulowane, skontaktuje się dział Contact Center LOT-u, proponując zwrot biletu lub bezpłatną zmianę terminu na jedno z wcześniejszych dostępnych połączeń czarterowych.

Pasażerowie, którzy posiadają bilety na połączenia z Polski do Czarnogóry do 4 sierpnia, będą dalej mogli z nich skorzystać. LOT apeluje, by wybierając kierunek podróży, prosimy jednak o uwzględnienie braku możliwości skorzystania z lotów powrotnych do Polski po 4 sierpnia.

Z kolei osobom, które zdecydują się zmienić swoje plany, umożliwiamy bezpłatny wybór nowego kierunku lotu w ramach połączeń #LOTnaWakacje - poinformował LOT. Są to rejsy dostępne do 31 sierpnia, oznaczone prefiksem 8XXX. Niewykorzystane bilety można także zwrócić za pomocą formularza na stronie lot.com - przypomniał przewoźnik.

Niestabilna sytuacja pandemiczna

Zakaz połączeń lotniczych z Czarnogórą wprowadziło najnowsze rozporządzenie rządu. W tym samym rozporządzeniu zakazano także połączeń z Luksemburgiem.

LOT przypomniał, że w związku z niestabilną sytuacją epidemiczną przewoźnik nie wznowił dotąd rejsów do Luksemburga. Bacznie obserwujemy lokalne regulacje administracyjne i na ich podstawie będziemy podejmować decyzje dot. rozwoju siatki połączeń, w tym o wznowieniu rejsów do Luksemburga - zaznaczył LOT.

TOK FM PREMIUM