Aresztowano Piotra M., byłego posła i męża Magdaleny Ogórek. Zarzuty wyłudzenia 2,5 mln złotych

W piątek zatrzymany został były poseł SLD Piotr M., mąż Magdaleny Ogórek, prokuratura postawiła mu pięć zarzutów, a sąd zgodził się na areszt. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów.
Zobacz wideo

Piotr M. usłyszał pięć zarzutów podczas piątkowego przesłuchania w prokuraturze w Krakowie. Jak informuje portal tvn24.pl, zarzuty dotyczą m.in. działania na szkodę uczelni wyższych oraz wyłudzenia.

Mężczyzna miał m.in. przekazywać środki uczelni - ponad 500 tys. złotych - na inne konta bankowe i je przywłaszczać. Kolejne zarzuty dotyczą wyłudzenia 2,6 mln złotych na szkodę osoby prywatnej, naruszenia praw pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieuregulowanie składek na ubezpieczanie społeczne na ponad milion złotych. 

Za te czyny grozi mu do ośmiu lat więzienia. 

Piotr M. nie przyznał się do zarzutów. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego aresztowanie na trzy miesiące z uwagi na "wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów i obawę matactwa procesowego".

Krakowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zarządził zastosowanie aresztu na trzy miesiące. 

Piotr M. to były polityk i rektor prywatnych uczelni: Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie i Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. W latach 1991–1993 był posłem I kadencji Sejmu, z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Magdalena Ogórek wydała oświadczenie, w którym informuje, że ta sprawa jej nie dotyczy i żąda poszanowania prywatności. 

DOSTĘP PREMIUM