Niedziele handlowe 2020. Czy 30 sierpnia będzie można zrobić zakupy?

Kiedy w 2020 roku wypadają niedziele handlowe? Czy 30 sierpnia to niedziela handlowa? W które niedziele można zrobić zakupy?
Zobacz wideo

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie w 2018 roku. Stopniowo dni, w których można było zrobić zakupy, było coraz mniej. W 2020 roku zakupy w niedziele będzie można zrobić tylko kilka razy w roku. Od stycznia 2020 r. zakaz handlu obowiązuje zaś w swojej ostatecznej wersji, a to oznacza, że zakupy można w tym roku zrobić w niedzielę jeszcze rzadziej.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Daty

W 2020 roku niedziele handlowe wypadają jedynie siedem razy w roku. Były to ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca oraz niedziela poprzedzająca Wielkanoc. 

Czekają nas zatem jeszcze trzy niedziele handlowe w 2020 roku. Będzie to 30 sierpnia oraz dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. 

Niedziele handlowe w 2020 roku wypadły 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia oraz 28 czerwca.

Zakupy będzie można jeszcze zrobić w niedzielę 30 sierpnia, a także 13 i 20 grudnia.

Niedziele handlowe 2020. Gdzie nie obowiązuje zakaz?

Zakaz handlu, tak jak do tej pory, nie obejmuje jednak wszystkich placówek. Wyłączone są z niego m.in. apteki, dworce, stacje benzynowe, piekarnie, cukiernie, lodziarnie, kwiaciarnie czy sklepy z prasą. 

Zwolnione z zakazu są także przede wszystkim sklepy prowadzone przez przedsiębiorców we własnym imieniu i na własny rachunek. Z zakazu wyłączone są także obiekty gastronomiczne. Otwarte mogą być także bary i restauracje. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM