Prezydencki minister Adam Kwiatkowski zakażony koronawirusem. Testowi poddał się po powrocie z wakacji

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym w piątek, podkreślając, że nie miał i nie ma osobistego kontaktu z żadnym ze współpracowników z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz wideo

"Drodzy TT - po powrocie z wakacji przed rozpoczęciem pracy poddałem się testowi na COVID19 - miałem pewien symptom towarzyszący koronawirusowi - zaznaczam, że nie miałem i nie mam kontaktu osobistego z żadnym ze współpracowników KPRP - otrzymałem wynik, jestem zarażony na COVID 19" - napisał Adam Kwiatkowski w piątek na Twitterze.

Zaznaczył jednocześnie, że czuje się dobrze. "Proszę o uszanowanie mojej Rodziny i mnie szczególnie w najbliższym czasie - będę Was informował, jak rozwija się sytuacja - dziękuje za wsparcie i pamięć w modlitwie - BĘDZIE DOBRZE" - dodał w kolejny wpisie.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 791 osób. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 65 tys. 480 osób. Zmarło 2 tys. 18 osób zakażonych, a 44 tys.785 osób wyzdrowiało.

Koronawirus wśród polityków

Wcześniej koronawirusa potwierdzono u posła PiS Witolda Czarneckiego, posła PSL Andrzeja Grzyba, a także senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego. Dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 stwierdzono także u senatorów: Artura Dunina (KO) i Ryszarda Bobera (KP-PSL). O pozytywnym wyniku testu informował też poseł PSL Dariusz Klimczak.

Koronawirusa stwierdzono także u nowego wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. 

DOSTĘP PREMIUM