Kontrola NIK w TVP. "Trwa sprawdzanie czy spółka prawidłowo zarządza majątkiem"

Rozpoczęła się kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Telewizji Polskiej - poinformowała w poniedziałek Izba. Celem jest sprawdzenie, czy TVP prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje środkami finansowymi.
Zobacz wideo

Kontrola TVP znalazła się w planie pracy Izby na 2020 r. opublikowanym pod koniec stycznia. "Kontrolerzy sprawdzą przede wszystkim, czy TVP S.A. prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje środkami finansowymi. Na tym etapie jednak, podobnie jak przy wszystkich innych naszych trwających kontrolach, nie możemy pisać o szczegółach" - przekazał wydział prasowy NIK.

Nie podał, jakie lata obejmie kontrola.

"Jak tylko wszystkie procedury się zakończą - wyniki kontroli będą dostępne na naszej stronie internetowej" - zapewniono.

Informację o rozpoczętej kontroli NIK w TVP podał w poniedziałek portal Press.pl. Podkreślono, że w 2019 roku Telewizja Polska miała 2,559 mld zł przychodów (wzrost o 16,7 proc. w porównaniu z 2018 rokiem). Spółka zakończyła 2019 rok z 89 mln zł zysku netto (3,5 mln zł rok wcześniej). Koszty działalności wyniosły 2,691 mld zł i były o 16,9 proc. wyższe niż w 2018 roku.

Spółka w zeszłym roku dostała 1,1 mld zł rekompensaty za utracone z tytułu zwolnień wpływy z opłat abonamentowych, czyli o blisko 0,5 mld zł więcej, niż rok wcześniej z tego tytułu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM