Kalisz. Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia w szkole. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie

48-letnia nauczycielka prowadziła zajęcia pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2,5 promila - poinformowała PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.
Zobacz wideo

W miniony czwartek o godz. 15 policjanci zostali wezwani do Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu przez dyrekcję, która zawiadomiła, że jedna z nauczycielek może być pod wpływem alkoholu. Woń alkoholu miał wyczuć jeden z rodziców, który odbierał ze szkoły dziecko. 48-letnia kobieta była wychowawczynią uczniów pierwszej klasy i opiekunką w świetlicy.

- Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone na miejscu interwencji potwierdziło podejrzenia. W organizmie kobiety wykryto 2,5 promila alkoholu - poinformowała Anna Jaworska-Wojnicz.

Rzeczniczka prasowa kaliskiej policji wyjaśniła, że obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie "w związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu lub grzywna".

Jak dowiedziała się PAP, dyrektorka zawiesiła nauczycielkę w czynnościach służbowych i skierowała sprawę do rzecznika dyscyplinarnego.

DOSTĘP PREMIUM