CBA zatrzymało byłego głównego inspektora farmaceutycznego Zbigniewa N. Grozi mu do 10 lat więzienia

Były główny inspektor farmaceutyczny Zbigniew N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach postępowanie dotyczące nieprawidłowości w działaniu byłego głównego inspektora farmaceutycznego. W związku z tym śledztwem został zatrzymany pełniący tę funkcję w latach 2016-2018 Zbigniew N.

"Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że podejrzany, będąc zobowiązanym do nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym, dopuszczał do dalszego działania hurtowni farmaceutycznej i podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorcy pomimo ustaleń pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotu" - poinformowało w specjalnym komunikacie Centralne Biuro Aantykorupcyjne.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, m.in. niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Rolą głównego inspektora farmaceutycznego jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom poprzez sprawowanie nadzoru i kontroli nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi. Główny inspektor farmaceutyczny jako centralny organ administracji rządowej, kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną i wykonuje zadania przy pomocy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

TOK FM PREMIUM