Marszałek Grodzki był na spotkaniu z Piotrem Zgorzelskim. "Poddał się samoizolacji"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki uczestniczył w spotkaniu z wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim, u którego wykryto koronawirusa. Grodzki poddał się samolizolacji, a w środę ma mieć przeprowadzony test.
Zobacz wideo

Marszałek Tomasz Grodzki był gospodarzem czwartkowego spotkania, w którym uczestniczył także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. W poniedziałek poinformował on, że jest zarażony koronawirusem. Samoizolacji poddali się także liderzy Lewicy.

- Marszałek Tomasz Grodzki poddał się samoizolacji. W środę będzie miał przeprowadzony test i do czasu uzyskania wyniku będzie przebywał na samoizolacji, pracując zdalnie - poinformowała PAP Anna Godzwon, wicedyrektor CIS. Jak dodała, marszałek odwołał też wszystkie zaplanowane spotkania.

Politycy opozycji na spotkaniu ze Zgorzelskim

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która także brała udział w spotkaniu, przyznała, że o zakażeniu Zgorzelskiego koronawirusem dowiedziała się z mediów. Odwołała wszystkie swoje spotkania do środy, a w czwartek będzie miała badania. Inny z uczestników spotkania, szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, jeszcze w poniedziałek przejdzie badania w warszawskim szpitalu MSWiA.

Samoizolacji poddał się także wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty. "Dostał też informację, aby poddał się badaniu, co stanie się jeszcze w poniedziałek" - powiedziała rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska. W czwartkowym spotkaniu udział brali też m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Michał Kamiński, Borys Budka, Marcin Kierwiński, Małgorzata Kidawa-Błońska i Marcin Bosacki. 

Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz test na koronawirusa miał robiony w niedzielę, dał on wynik negatywny. Natomiast prezes nie jest pewny, czy ten test nie został zrobiony za szybko i będzie go powtarzał - poinformował PAP poseł PSL Marek Sawicki.

TOK FM PREMIUM