Wiadomo, na co WOŚP zbierze pieniądze. Jurek Owsiak ogłosił temat finału

Jurek Owsiak ogłosił, na co tym razem WOŚP będzie zbierać pieniądze. "Finał z głową" to hasło najnowszej zbiórki, z której pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Zobacz wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma zamiar zebrać w 2021 roku pieniądze na wsparcie laryngologii i otolaryngologii. Fundacja planuje zakupić rożnego rodzaju specjalistyczny sprzęt, między innymi zestawy endoskopów laryngologicznych, lampy operacyjne, kardiomonitory, aparaty USG i RTG. Ostatni raz WOŚP zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi w 2008 roku.

- Urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta - przyznaje w komunikacie Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.  - Dodatkowo widzimy, jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych - dodała Owsiak. 

Finał WOŚP w styczniu. "Tego nam dzisiaj trzeba" 

29. Finał WOŚP, jak informuje Fundacja, odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem będzie to 10 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa z zaplanowanych w sztabie głównym atrakcji ruszy 9 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w Warszawie, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

- W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - zapowiadał Jurek Owsiak. - Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba - oświadczył. 

DOSTĘP PREMIUM