Iga Świątek w półfinale French Open. Sprawdź, gdzie i o której oglądać mecz Polki

Iga Świątek jako pierwsza Polka w historii może zagrać w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Dziś ma przed sobą ostatnią przeszkodę - czoła stawić jej spóbuje Nadia Podoroska z Argentyny.
Zobacz wideo

Iga Świątek i Nadia Podoroska to dwie rewelacje turnieju w Paryżu. Polka zwróciła na siebie uwagę całego tenisowego świata, gdy w meczu o ćwierćfinał pokonała gładko najwyżej rozstawioną Rumunkę - Simonę Halep. Potem na jej drodze stanęła Włoszka - Martina Trevisan, ale i z nią Świątek poradziła sobie bez większych problemów. - Iga w Paryżu jest bardzo mocna psychicznie, co nie jest przypadkiem. Nasza tenisistka słynie z tego, że jako nieliczna w czołówce współprace na stałe z panią psycholog - komentuje w radiu TOK FM była zawodniczka i komentatorka telewizyjna - Joanna Sakowicz-Kostecka. 

Iga Świątek w półfinale Roland-Garros. O której mecz z Podoroską?

Świątek na razie zajmuje 54-te miejsce w rankingu najlepszych tenisistek świata, Podoroska jest 131. Obie tenisistki - bez względu na wynik dzisiejszego meczu zaliczą jednak po turnieju w Paryżu ogromny skok w tym zestawieniu. Mecz Iga Świątek - Nadia Podoroska w półfinale French Open zaplanowano na godzinę 15 w czwartek 8 października na stadionie centralnym im. Philippe'a Chatriera.

Mecz Igi Świątek. Gdzie oglądać?

Transmisję spotkania Igi Świątek przeprowadzi stacja Eurosport 1. Mecz będzie można też obejrzeć w kanale głównym TVN. W internecie transmisja spotkania Świątek-Podoroska będzie dostępna na platformach Eurosport Player i player.pl. 

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM