CBA zatrzymało dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Chodzi m.in. o testy na koronawirusa

CBA zatrzymało rano dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie w związku z przywłaszczeniem sprzętu ochronnego. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, w Prokuraturze Okręgowej dyrektor usłyszy zarzuty nadużyć w związku z epidemią koronawirusa
Zobacz wideo

- Dzisiaj na polecenie prokuratora Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie - przekazała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak ustalono, w okresie od marca do czerwca 2020 r. Dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19.

"Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego. Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści" - przekazało we wtorek CBA. Funkcjonariusze przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego.

DOSTĘP PREMIUM