Dodatkowe dni wolne w okolicach 1 listopada? Rząd rozważa nowe rozwiązania ze względu na koronawirusa

Nie można wykluczyć, że rząd podejmie decyzję o dodatkowych dniach wolnych w okolicach 1 listopada. W ten sposób, jak poinformował rzecznik GIS, można byłoby zmniejszyć ryzyko zakażeń koronawirusem.
Zobacz wideo

- Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rząd chce uniknąć tłumów na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych, dlatego zespół zarządzania kryzysowego rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych od pracy w okolicy 1 listopada - powiedział w Polsat News rzecznik GIS Jan Bondar.

Jak dodał, dobrym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie grobów osób najbliższych kilak dni przed lub po 1 listopada.

- Często jest tak, że odwiedzamy swoich rodziców, dziadków - nie mówimy, żeby tego nie robić, natomiast należy zachować zasadę ostrożności. Nie musimy każdego dziadka obściskiwać bardzo blisko; pewien dystans jest teraz wyrazem miłości. Zalecamy, by wyjazdy rozłożyć w czasie - przekonywał rzecznik

Także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zachęcał do rozłożenia w czasie odwiedzin grobów. By w ten sposób zmniejszyć tłok na cmentarzach, a tym samym ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przypomnijmy, że na cmentarzach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. - Ten nakaz zostanie utrzymany na 1 listopada - zapowiedział w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak poinformował resort zdrowia, dziś po raz kolejny odnotowano w Polsce ponad 5000 nowych zakażeń koronawirusem. Ponad 60 osób chorych na Covid-19 zmarło.

TOK FM PREMIUM