Koronawirus w Polskiej Grupie Górniczej. Zaostrzony rygor i nowe zakażenia

Choć kopalnie pracują w zaostrzonym rygorze sanitarnym, również tam pojawiają się nowe zakażenia COVID-19. W Polskiej Grupie Górniczej koronawirusem zarażone są 93 osoby, z czego 11 to nowe przypadki. Daleko jednak do sytuacji z czerwca, gdy wstrzymywano wydobycie.
Zobacz wideo

Liczba zakażeń w Polsce cały czas rośnie, we wtorek potwierdzono ponad pięć tysięcy nowych przypadków. Sytuacja na Śląsku jest lepsza niż na Mazowszu czy w Małopolsce, jednak koronawirus nie omija kopalń. W Polskiej Grupie Górniczej koronawirusem zakażone są 93 osoby, z czego 11 to nowe przypadki. 

Dlatego spółka apeluje o bezwzględne przestrzeganie zasad, które obowiązują od kilku miesięcy. Jak informuje rzecznik PGG Tomasz Głogowski, w spółce od początku pandemii zakażonych zostało około 3,5 tysiąca pracowników. Większość wyzdrowiała, ale są pojedyncze nowe przypadki. Poza tym spółka doposażyła dwa laboratoria w Gliwicach i Katowicach, aby górnicy mogli szybko uzyskać wynik testu. W zaostrzonym rygorze sanitarnym pracują zarówno kopalnie, jak i biura. 

Daleko jednak do sytuacji z czerwca, gdy kopalnie musiały wstrzymywać wydobycie, a zakażenia wśród górników rosły lawinowo. Zamknięto wtedy dwie kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dziesięć należących do Polskiej Grupy Górniczej. W lipcu spółki informowały, że łącznie zakaziło się ponad 6 tysięcy pracowników. Śląsk był wówczas najbardziej dotkniętym epidemią województwem, potwierdzano tam większość nowych przypadków. 

Obecnie w Polskiej Grupie Górniczej na Covid-19 chorują 93 osoby, a w Jastrzębskiej Spółce Węglowej potwierdzono we wtorek dwa nowe przypadki. JSW podaje też, że od początku pandemii zachorowały ponad 4 tysiące pracowników. Zatem od marca w tych dwóch spółkach zakaziło się prawie 8 tysięcy osób. 

TOK FM PREMIUM