Mateusz Morawiecki nie jest zakażony koronawirusem. Wynik testu negatywny

U premiera Mateusza Morawieckigo nie potwierdzono zakażenia koronawirusem. Premier został poddany kwarantannie, kiedy okazało się, że zakażony jest jeden z funkcjonariuszy SOP.

Rzecznik rządu we wtorek późnym wieczorem poinformował, że wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego w zakresie koronawirusa jest ujemny.

Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że we wtorek około 5 rano okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem, otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wówczas Morawiecki został objęty kwarantanną, którą spędzał w jednym z budynków rządowych. Premierowi zrobiono test, ale, jak dodał Dworczyk, "szef rządu zrealizował w pełni wtorkowy kalendarz".

Jako pierwszy o kwarantannie premiera informował rzecznik rządu Piotr Müller, który zapewniał, że u premiera "nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19" i "nie ma też objawów choroby". Przekazał, że "zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację", a premier spędza kwarantannę "w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych".

O swojej kwarantannie poinformował na Facebooku - w nagraniu wideo - również sam Morawiecki. Premier zapewnił, że jest w kontakcie ze swoimi współpracownikami, "rząd pracuje normalnie", a posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się w formule wideokonferencji. - Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad: dezynfekcja, dystans i maseczki - apelował szef rządu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM