Biskup, sekretarz generalny KEP, Artur Miziński zakażony koronawirusem

Sekretarz generalny KEP biskup Artur Miziński jest zakażony koronawirusem. Biuro prasowe Episkopatu informuje, że przebywa on w kwarantannie domowej i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych.
Zobacz wideo

We wtorek u sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski biskupa Artura Mizińskiego stwierdzono obecność koronawirusa. Biuro prasowe Episkopatu informuje, że pozostaje on w izolacji domowej i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych, a sekretariat KEP wprowadził system pracy zdalnej.

Wcześniej dodani wynik testu otrzymało jeszcze dwóch biskupów - biskup opolski Andrzej Czaja i jego biskup pomocniczy Rudolf Pierskała. "Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, przebywamy w izolacji domowej, podlegając zaleconym procedurom. Łączymy się duchowo z wszystkimi chorymi i prosimy o modlitwę" - napisał biskup Czaja.

Zakażony jest też arcybiskup Wiktor Skworc. W zeszłym tygodniu uczestniczył on w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi. Na zdjęciach widać, że obecni tam biskupi nie zawsze zachowywali dystans i nosili maseczki. W zebraniu uczestniczyli też pozostali zakażeni biskupi, czyli biskup Artur Miziński i biskup Andrzej Czaja. 

DOSTĘP PREMIUM