Mariusz Błaszczak znów skierowany na kwarantannę. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Służby sanitarne skierowały na kwarantannę Mariusza Błaszczaka po tym, gdy w niedzielę stwierdzono koronawirusa u osoby, z którą miał kontakt. To kolejna kwarantanna szefa Ministra Obrony Narodowej w ostatnim czasie.
Zobacz wideo

O kwarantannie poinformował na Twitterze sam Mariusz Błaszczak. "Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u osoby, z którą miałem kontakt, służby sanitarne wydały decyzję kierującą mnie na kwarantannę" - napisał. Szef MON zapewnił, że  "w czasie izolacji będzie pracował, podejmował decyzje oraz będzie w kontakcie z dowódcami i współpracownikami". Podkreślił też, że nie ma żadnych objawów choroby.

Na początku października szef MON również przebywał na kwarantannie, po tym, gdy miał kontakt z gen. Jarosławem Gromadzińskim, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Do soboty na kwarantannie przebywał premier Mateusz Morawiecki - po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną. 

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób. Zmarło 41 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim i mazowieckim. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

DOSTĘP PREMIUM