Wiadomo, gdzie powstanie szpital polowy w Poznaniu. Prezydent Jacek Jaśkowiak potwierdza

Tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 powstanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - przekazał prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Szczegóły ma przedstawić wkrótce, ale wcześniej władze miasta informowały, że szpital pomieści kilkaset łóżek i może kosztować nawet dwa miliony złotych.
Zobacz wideo

Poznań, tak jak inne duże miasta, ma mieć swój szpital polowy. Prezydent Jacek Jaśkowiak potwierdził, gdzie zostanie zlokalizowany - powstanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jaśkowiak dodał, że szczegóły przedsięwzięcia przedstawi wkrótce razem z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.

We wcześniejszych wypowiedziach władze Poznania informowały, że na MTP może powstać tymczasowy szpital dla ponad 500 pacjentów. Cytowany w poniedziałek przez "Gazetę Wyborczą"" zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski ocenił koszt budowy szpitala na około dwa miliony złotych. 

W czwartek na konferencji prasowej Jaśkowiak ocenił, że budowa szpitala na MTP zajmie dwa do trzech tygodni. - Natomiast problemem jest przede wszystkim brak personelu. Same łóżka, hale, inne elementy, one są tak naprawdę tylko miejscem, gdzie może się znaleźć chory. To na pewno są warunki nieodpowiadające normom szpitalnym. W sytuacji ekstremalnej oczywiście taki szpital otworzymy - ocenił Jaśkowiak.

Koronawirus w Poznaniu. 20 wolnych miejsc w szpitalu

Jaśkowiak poinformował również, że w poniedziałek w miejskim szpitalu im. J. Strusia, który jest największą placówką w regionie leczącą pacjentów z COVID-19, hospitalizowanych było 400 osób. Szpital może przyjąć 420 pacjentów.

Tego samego dnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki przekazał, że potwierdzono 423 nowe zakażenia SARS-CoV-2 wśród mieszkańców regionu. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15 786 zakażeń koronawirusem, w tym 7809 osób wyzdrowiało, a 7551 to tzw. aktywne przypadki. W całym regionie z powodu COVID-19 zmarło do tej pory 426 osób.

DOSTĘP PREMIUM