Rzecznik rządu Piotr Müller na kwarantannie. "Czuję się dobrze"

Piotr Müller miał kontakt z osobą zakażoną, dlatego udaje się na kwarantannę. Rzecznik rządu przekazał, że czuje się dobrze, a na kwarantannę nie zostanie skierowany premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że udaje się na kwarantannę w związku z tym, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Dodał, że obecnie czuje się dobrze. - Tak jak każda osoba, która ma kontakt z osobą, która jest zarażona idę na kwarantannę - powiedział Müller w telewizji wPolsce.pl.

Pytany, czy w związku z tym premier Mateusz Morawiecki również udał się na kwarantannę, rzecznik rządu zaprzeczył. Nie wiadomo również, z kim Piotr Müller miał kontakt. 

Przypomnijmy, że premier zakończył w minioną niedzielę kwarantannę, której poddał się ze względu na to, że miał kontakt z osobą chorą na COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Rekordowe bilanse zakażeń

Dziś potwierdzono rekordowe 12 107 przypadków, a w związku z COVID-19 zmarło 168 osób, czyli najwięcej od początku epidemii. Najwyższą liczbę zakażeń odnotowano na Mazowszu, w Wielkopolsce i Małopolsce. We wtorek wykryto 10 040 zakażeń, co również było rekordem. Zmarło 130 osób.

Po tych informacjach wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił, że cała Polska powinna znaleźć się w czerwonej strefie. O tym samym rozwiązaniu mówił wcześniej sam premier Mateusz Morawiecki. Objęcie całej Polski strefą czerwoną miał rekomendować na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

TOK FM PREMIUM