Rząd zamknie restauracje i bary? Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach

Zamknięcie wszystkich barów, pubów i restauracji - takie obostrzenia, mogą wejść w życie od poniedziałku. W środę premier zapowiedział, że będzie rekomendował objęcie całej Polski czerwoną strefą.
Zobacz wideo

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego o najnowszych obostrzeniach miała odbyć się w czwartek, została jednak przełożona na piątek. W międzyczasie pojawiły się nieoficjalne o tym, co może zmienić się w przepisach.

Radio Wnet i Wirtualna Polska ustaliły, że od poniedziałku zamknięte mają być bary, puby i restauracje. Zakaz dotyczyć ma nawet restauracji hotelowych, a wszystkie punkty gastronomiczne będą mogły realizować zamówienia na wynos. Dodatkowe obostrzenia mają również dotyczyć kin i teatrów, gdzie limit miejsc ma być jeszcze mniejszy. Na zmiany powinni przygotować się także fryzjerzy. 

Przypomnijmy, że podobne rozwiązania były już wprowadzone. W połowie marca decyzją rządu zamknięto centra handlowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, puby, restauracje mogły jedynie wydawać dania na wynos.

Rekordowe bilanse zakażeń. Cała Polska najprawdopodobniej w czerwonej strefie

Wczoraj (czwartek 22 października) potwierdzono rekordowe 12 107 przypadków, a w związku z COVID-19 zmarło 168 osób, czyli najwięcej od początku epidemii. Po tych informacjach wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił, że cała Polska powinna znaleźć się w czerwonej strefie.

O tym samym rozwiązaniu mówił wcześniej premier Morawiecki. Objęcie całej Polski strefą czerwoną miał rekomendować na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zauważał, że 88 procent Polaków i tak mieszka od zeszłego tygodnia w czerwonych strefach. Premier zapowiadał również, że zarekomenduje, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM