Marta Lempart na konferencji przedstawiła postulaty Strajku Kobiet. Pierwszy: Wypier... z oświadczeniem Przyłębskiej

Marta Lempart w imieniu Strajku Kobiet przedstawiła dziś na konferencji postulaty, o które walczą protestujący na trwających od czwartku manifestacjach.
Zobacz wideo

Podczas posiedzenia w Sejmie doszło do awantury. Grupa posłanek weszła na mównicę z tabliczkami i hasłami wspierającymi strajk kobiet. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki ogłosił przerwę, poprosił o wsparcie Straży Marszałkowskiej i wykluczył dwoje posłów z obrad. W związku z tym przed Sejmem ponownie rozpoczęły się protesty organizowane przez Strajk Kobiet. Organizacja też zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawiła swoje postulaty. 

- To są postulaty, które proponujemy i zebrałyśmy - mówiła Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet. Oto lista tych postulatów.

1. Wypier... z oświadczeniem Przyłębskiej

2. Wypier... z Przyłębską

3. Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego

4. Chcemy prawdziwego Sądu Najwyższego

5. Chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich

6. Chcemy nowelizacji budżetu, chcemy kasy na ochronę zdrowia, chcemy pomocy, chcemy pomocy dla przedsiębiorców, chcemy pomocy dla kultury

7. Chcemy praw kobiet, czyli chcemy legalnej aborcji, edukacji seskualnej, antykoncepcji

8. Chcemy praw człowieka

9. Chcemy świeckiego państwa, zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypier... z religią ze szkół

10. Chcemy dymisji rządu i powołujemy Radę Konsultacyjną tak jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać "burdel, który urządził PiS".

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM