Protest przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego przed TVP i na Nowym Świecie

Demonstracja przed siedzibą TVP w Warszawie zaczęła się o 18.30. Na miejscu jest już około tysiąca osób. Cały czas dochodzą jednak kolejne osoby. Niedawno dołączyła też grupa, która do tej pory protestowała przy Nowym Świecie.
Zobacz wideo

Budynek Telewizji szczelnie oddziela kordon policji. Co jakiś czas nad placem przelatuje policyjny śmigłowiec. Protestujący o 19.30 - próbowali zagłuszyć główne wydanie wiadomości. Skandowali m.in. hasło wstyd. Z megafonów nadawano też historyczną startówkę Dziennika Telewizyjnego.

Zgromadzenie przed TVP mają ze sobą transparenty jak "TVP łże", "Piss off", "Wybór nie zakaz", "Moje ciało, mój wybór". Słychać okrzyki: "J*** PiS", "J*** TVP". Widać flagi zielonych, związkowej alternatywy, flagi UE oraz tęczowe z napisem "Polskie babcie". Pod budynkiem telewizji jest policja. Odgrodzono go też barierkami.

Do protestujących dołączyły też osoby, które wcześniej zebrał się na ul. Nowy Świat. Protestujący przeciw orzeczeniu TK ws. aborcji w stolicy zebrali się tam po godz. 18 w okolicy siedziby partii Razem. Odbyło się tam wydarzenie "Kobiety i LGBT-y. RAZEM za równością."

TOK FM PREMIUM