Warszawa pomoże sprzedawcom kwiatów i zniczy. Będą specjalne punkty sprzedaży

Władze Warszawy postanowiły pomóc sprzedawcom narażonym na straty z powodu decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy. Od soboty w stolicy ruszy sześć punktów, gdzie będą oni mogli sprzedawać znicze i kwiaty.
Zobacz wideo

O zamknięciu na trzy najbliższe dni cmentarzy w całej Polsce poinformował w piątek po południu premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, rząd czekał z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać.

Wyjść naprzeciw sprzedawcom postanowiły władze Warszawy. "Rząd w ostatniej chwili ogłosił decyzję ws. zamknięcia cmentarzy i naraził tysiące przedsiębiorców na ogromne straty. Postanowiłem im pomóc. Od jutra w Warszawie ruszy 6 punktów, gdzie będą mogli sprzedawać swoje znicze i kwiaty" - poinformował na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i zaapelował: "kupujmy je, bądźmy solidarni!". Szczegóły akcji mają zostać podane rano.

Pomoc dla poszkodowanych sprzedawców obiecał też sam premier. "W związku z decyzją dot. zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu" - napisał Morawiecki na Twitterze.

Media i internauci donoszą tymczasem, że po ogłoszeniu decyzji rządu ludzie zaczęli tłumnie gromadzić się na cmentarzach, by zdążyć przed zamknięciem.

TOK FM PREMIUM