Olsztyn. Ludzie podstępem próbują się dostać na cmentarz komunalny

Na cmentarz komunalny w Olsztynie od rana usiłują wejść ludzie. Policja monitoruje okolice cmentarzy, ale nie odnotowała żadnych próśb o interwencję od ich zarządców.
Zobacz wideo

Decyzją rządu cmentarze w sobotę, niedzielę i poniedziałek są zamknięte. Mimo to od sobotniego poranka przy cmentarzu komunalnym w Olsztynie przy ul. Poprzecznej są ludzie, którzy próbują wejść na nekropolię np. bocznymi wejściami. Niektórzy próbują też wmieszać się w grupy żałobników, uczestniczące w ceremoniach pogrzebowych (od rana były dwa pochówki).

Oba cmentarze, zarówno ten na Poprzecznej jak i w Dywitach, były oblegane w piątek wieczorem. - Ludzie ruszyli na groby bliskich, gdy usłyszeli, że w weekend nie będą mogli tego zrobić - powiedział PAP pracownik cmentarza w Olsztynie.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski powiedział PAP, że policja w regionie nie odnotowała żadnych prób o interwencję od zarządców cmentarzy.

Oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk dodał, że policjanci monitorują okolice nekropolii, ale jak dotąd nie odnotowano żadnych incydentów.

Sprzedawcy kwiatów i zniczy spod cmentarzy przenieśli się na targowisko miejskie. Zachęcają, by chryzantemy kupować do ozdoby domów czy balkonów.

TOK FM PREMIUM