Kraków. MOPS szuka współpracowników do opieki nad osobami na kwarantannie. Nie chodzi o wolontariat

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje współpracowników, którzy pomogą w opiece osób pozostających na kwarantannie lub w izolacji domowej poinformowała rzeczniczka prasowa Agnieszka Pers.
Zobacz wideo

Rzeczniczka krakowskiego MOPS-u w rozmowie z PAP podkreśliła, że nie chodzi o wolontariat. Współpracownicy będą otrzymywać wynagrodzenie na podstawie umowy-zlecenia.

W ośrodku brakuje pracowników, ponieważ jak wyjaśniła rzeczniczka, praca jest ciężka, związana z opieką nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, a część pracowników jest niedyspozycyjna w związku z przejściem na kwarantannę. - Ludzie też zwyczajnie się boją czynności opiekuńczych - powiedziała Agnieszka Pers, dodając, że u osób na kwarantannie lub w izolacji testy mogą wykazać COVID-19.

Praca poszukiwanych osób będzie polegać na świadczeniu usług opiekuńczych w zakresie zaspokajania codziennych potrzeb życiowych i podstawowej pielęgnacji dla osób odbywających kwarantannę lub pozostających w izolacji, wymagających opieki w miejscu ich zamieszkania w gminie Kraków.

Usługi mają być realizowane w dni powszednie w godz. od 7.00 do 21.00 i w zależności od potrzeb w weekendy i święta.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt tel. 12-616-54-41 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej dm@mops.krakow.pl.

TOK FM PREMIUM