Marsz Niepodległości 11 listopada. Narodowcy nie rezygnują ze zgromadzenia, podali przewodnie hasło

Narodowcy nie rezygnują z corocznego Marszu Niepodległości 11 listopada. W tym roku wydarzenie ma się odbywać pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady".
Zobacz wideo

- 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego - powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. - Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami - dodał.

Poinformował, że tegorocznej manifestacji towarzyszy hasło "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Wyjaśnił, że chodzi o zasady cywilizacji i kultury łacińskiej oraz o walkę z "antycywilizacją, która atakuje Polskę i całą Europę".

Zaprezentował plakat zapowiadający manifestację autorstwa Wojciecha Korkucia. Na plakacie znajduje się stylizowany huzar z biało-czerwonymi skrzydłami, który rozbija mieczem gwiazdę w kolorach tęczy. Bąkiewicz podkreślił, że choć zamysł na plakat powstał dużo wcześniej, to jednak "jak ulał pasuje do tego, co w ostatnich dniach dzieje się w Polsce".

Zapytany, czy marsz zostanie zgłoszony do urzędu miasta, Bąkiewicz odpowiedział, że "marsz jest zarejestrowany, bo jest to zgromadzenie cykliczne".

Natomiast Tomasz Kalinowski wyjaśnił, że takiej sytuacji organizatorzy nie muszą zgłaszać manifestacji do stołecznego centrum zarządzania kryzysowego, ani brać pod uwagę opinii prezydenta Warszawy dotyczącej możliwości prawnej przeprowadzenie marszu.

- Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać - zaznaczył. Dodał, że jedyne negocjacje na temat marszu mogą prowadzić z wojewodą mazowieckim.

Bąkiewicz podkreślił, że organizatorzy marszu nie wystąpią o ochronę policji. - W takich sytuacjach policja sama podejmuje działania - oznajmił.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM