"Zapiekanki, Małysz i grzyby". Nietypowy filmik KE o Polsce z okazji Święta Niepodległości

W rolach głównych ogórki kiszone, grzyby, pierogi i zapiekanki. Nie zabrakło też skoków narciarskich czy postaci Mikołaja Kopernika - tak w skrócie można opisać film, który ukazał się na profilu Komisji Europejskiej na Twiterze z okazji Święta Niepodległości. Nagranie nie wzbudziło zachwytu wśród internatutów.
Zobacz wideo

Komisja Europejska też obchodzi polskie Święto Niepodległości. Z okazji 11 listopada na jej profilu na Twitterze ukazał się krótki film. Produkcja ma zaledwie 37 sekund. Widzimy w niej np. żubry, logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy skoczka narciarskiego – może nim być Adam Małysz. Nie zabrakło też znanych postaci z naszej historii jak Mikołaj Kopernik i Maria Skłodowska-Curie. Widzowie zobaczą też zamki znajdujące się w Polsce, w tym ten krzyżacki w Malborku. Z drugiej strony w nagraniu umieszczono pierogi, ogórka i zapiekankę na czerwonym dywanie w blasku fleszy fotoreporterów. Jest też kosz grzybów.

Nagranie można zobaczyć poniżej.

Filmik nie spodobał się Witoldowi Waszczykowskiemu, byłemu szefowi polskiej dyplomacji. - Bardziej infantylnego coś nie można już było stworzyć na święto Polski? I pomyśleć, że przedstawicielstwem KE w Polsce kieruje były polski dyplomata. Niebywałe i kuriozalne – napisał na Twitterze polityk PiS.

Ale są też inne opinie o filmie. - Można było to zrobić lepiej. Ale może też lepiej niech już pokazują pierogi i ogórki niż np. parę innych rzeczy, którymi ostatnimi czasy zapewniliśmy sobie sławę na świecie – zauważył Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".

- Zapiekanka, Małysz i grzyby. KE zna Polskę lepiej niż minister Ziobro się spodziewał – skomentowała Magda Paciorek, dziennikarka TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM