Zmarła dziewięcioletnia dziewczynka, była zakażona koronawirusem

W Lubelskiem zmarła 9-letnia dziewczynka zarażona koronawirusem, miała choroby współistniejące - podała w sobotę w komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

Lubelski Sanepid poinformował w sobotę o śmierci 43 osób zarażonych koronawirusem. Jedną z nich była 9-letnia dziewczynka z powiatu krasnostawskiego. Jak podano, miała choroby współistniejące.

Pozostałe zmarłe osoby miały od 57 do 94 lat, niemal wszystkie także cierpiały na inne choroby. Rzeczniczka lubelskiego Sanepidu Katarzyna Wnuk zastrzegła, że Sanepid nie jest upoważniony do udzielania szczegółowych informacji o zmarłych.

W Lubelskiem potwierdzono 1600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - podała w sobotę rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Łącznie dotychczas potwierdzono 42,5 tys. zakażeń. 25,8 tys. osób wyzdrowiało, a 793 zmarło. Ponad 30 tys. osób przebywa w kwarantannie.

Ponad 24 nowych przypadków w całej Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 24 213 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem - najwięcej na Mazowszu (3086), w Wielkopolsce (2525) oraz na Śląsku (2263). Jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych. Resort podał, że z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby 115 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 459 osób. Łącznie to 574 chorych.

TOK FM PREMIUM