Ostatni dzień lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. LOT wysyła Dreamlinera

Popołudniowy rejs z Warszawy do Londynu-Heathrow PLL LOT wykona swoim największym samolotem - Boeingiem 787-9 Dreamliner - poinformował PAP rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Maszyna na pokład może zabrać 294 pasażerów.
Zobacz wideo

Polskie władze podjęły decyzję o wstrzymaniu o północy z poniedziałku na wtorek połączeń lotniczych z Wielką Brytanią. Powodem jest rozprzestrzeniająca się na Wyspach nowa odmiana koronawirusa. 

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik PLL LOT, poniedziałkowy popołudniowy "rejs z Warszawy do Londynu-Heathrow firma wykona swoim największym samolotem - Boeingiem 787-9 Dreamliner".  Maszyna na pokład może zabrać 294 pasażerów.

Na poniedziałek zaplanowano dwa połączenia między Warszawą a Londynem.

Wcześniej na zawieszenie połączeń lotniczych z Wielką Brytanią zdecydowały się m.in. Holandia, Belgia i Włochy

Nowa odmiana koronawirusa w Wielkiej Brytanii - VUI2020/12/01

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa - VUI2020/12/01 - potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył z kolei, że wydał dyspozycje GIS, aby od poniedziałku wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. "Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem" - napisał minister zdrowia na Twitterze.

TOK FM PREMIUM