Dzień Babci 2021. Kiedy przypada i jak się go obchodzi w Polsce?

Chociaż babcie kocha się codziennie, to jest jeden dzień w roku, kiedy bardziej niż zwykle wypada o tym opowiedzieć - Dzień Babci. Wówczas dzieci szykują laurki, a dorośli drobne upominki dla swoich babć. Dzień Babci 2021. Kiedy przypada i jak się go obchodzi w Polsce?
Zobacz wideo

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Kiedy przypada Dzień Babci 2021?
  • Jak się obchodzi Dzień Babci w Polsce?
  • Skąd się wziął Dzień Babci?

Dzień Babci w Polsce. Skąd się wziął?

Babcie kocha się zawsze, każdego dnia w roku. Ale jest taki jeden, w którym bardziej niż zwykle wypada pokazać, ile babcina miłość dla nas znaczy - Dzień Babci. Skąd się wziął Dzień Babci? W Polsce to święto nie ma długiego rodowodu, bo jego pomysł pojawił się w latach 60. XX wieku. Stało się to w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie", a jego popularyzacją rok później zajął się "Express Poznański". Za pomysłodawcę Dnia Babci uznaje się Kazimierza Fliegera.

Jak się obchodzi Dzień Babci w Polsce? W Polsce obchodzimy Dzień Babci wyposażeni w bombonierki, kwiaty i drobne upominki. W przedszkolach i szkołach wnuki często przygotowują laurki, a jeśli nie uda się tego zrobić podczas lekcji, wiele dzieci zabiera się do tego w domu. Dniu Babci często towarzyszą także szkolne przedstawienia, składanie oficjalnych życzeń i słodki poczęstunek.

Kiedy przypada Dzień Babci 2021?

Oficjalna data Dnia Babci została wybrana jeszcze w latach 60. XX wieku na łamach "Expressu Wieczornego" i nie zmieniła się od tamtej pory. Kiedy przypada Dzień Babci 2021? W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, nie jest to święto ruchome, a więc w 2021 roku również przypadnie tego dnia - tym razem w czwartek.

Warto przy tym pamiętać również o Dniu Dziadka, który obchodzony jest osobno i przypada dzień później, 22 stycznia. W te dwa szczególne dni nie można zapomnieć, by skontaktować się z babcią i dziadkiem, żeby złożyć obojgu jak najlepsze życzenia.

DOSTĘP PREMIUM