Długi weekend 2021. Kiedy warto wziąć urlop w 2021?

Długie weekendy 2021. Kiedy wziąć urlop w 2021? Rok 2020 zdecydowanie nie należał do najlepszych, jeśli chodzi o planowanie czasu wolnego. Pozostaje więc mieć nadzieję, że 2021 okaże się łaskawszy i pozwoli na realizację zaległych planów. Jeśli przyjmiemy, że sytuacja pandemiczna się poprawi, to idealnym momentem na wyjazd będą długie weekendy i święta.
Zobacz wideo

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Kiedy wziąć urlop w 2021?
  • Kiedy przypada długi weekend 2021?
  • Ile jest dni wolnych w 2021?

Dni wolne w 2021. Kiedy wziąć urlop?

Rok 2020 zdecydowanie nie należał do najlepszych, jeśli chodzi o planowanie czasu wolnego i jakichkolwiek dłuższych wyjazdów. Pandemia pokrzyżowała szyki zarówno potencjalnym urlopowiczom, jak i właścicielom oraz pracownikom hoteli, restauracji czy biur podróży. Pozostaje mieć nadzieję, że 2021 rok okaże się łaskawszy. Zwłaszcza, że niemal wszystkim przydałby się porządny urlop i odreagowanie ciągłego przesiadywania w domu. Będzie do tego naprawdę sporo okazji i jeśli zdrowie, sytuacja oraz pogoda dopiszą, już dziś warto z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Kiedy wziąć urlop w 2021? Ile jest dni wolnych w 2021?

W 2021 roku dniami wolnymi od pracy będą:

1 stycznia (piątek) - Nowy Rok
6 stycznia (środa) - Święto Trzech Króli
4 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc, pierwszy dzień świąt
5 kwietnia (poniedziałek) - Wielkanoc, drugi dzień świąt
1 maja (sobota) - Święto Pracy
3 maja (poniedziałek) - Święto Konstytucji 3 Maja
23 maja (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
3 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (niedziela) - Wniebowzięcie NMP i Święto Wojska Polskiego
1 listopada (poniedziałek) - Dzień Wszystkich Świętych
11 listopada (czwartek) - Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia (sobota) - Boże Narodzenie, pierwszy dzień świąt
26 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie, drugi dzień świąt.

Jednocześnie warto pamiętać, że osobom zatrudnionym przysługują dodatkowe dni wolne w zamian za święta przypadające w soboty (pracodawca ma obowiązek wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego za święto ustawowo wolne od pracy, które przypada w sobotę). Warto je połączyć z dniem wolnym w środku czy na początku tygodnia i zrobić sobie własny długi weekend.

Długi weekend 2021 - kiedy przypada?

Gdy chcemy zaplanować dalszy wyjazd, z pomocą przychodzą długie weekendy, których w 2021 roku nie zabraknie. Chociaż określenie "długi weekend" kojarzy się przede wszystkim z początkiem maja, to odnosi się także do wszystkich sytuacji, w których normalnie dwudniowy weekend został wydłużony o jeden lub więcej dni. "Winne" są temu święta przypadające w dniach sąsiadujących z weekendem. Kiedy przypada długi weekend 2021? Biorąc pod uwagę, że pracownik ma wolne soboty, można wyznaczyć następujące daty długich weekendów: 1-3 stycznia, 3-5 kwietnia, 1-3 maja, 3-6 czerwca, 30 października - 1 listopada.

DOSTĘP PREMIUM