O. Maciej Zięba nie żyje. Dominikanin zmarł po ciężkiej chorobie

O. Maciej Zięba nie żyje. Duchowny zmarł po długiej chorobie. Miał 66 lat.

O śmierci zakonnika poinformowali wrocławscy dominikanie.  "Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy, po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową, zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP.  Pamiętajmy o nim w modlitwie" - czytamy w komunikacie.

Maciej Zięba urodził się 6 września 1954 roku we Wrocławiu. Był teologiem, filozofem i publicystą. Był absolwentem fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie.

Posłuchaj rozmowy Dominiki Wielowieyskiej z o. Maciejem Ziębą

O. Maciej Zięba był działaczem opozycji antykomunistycznej od lat 70. XX wieku, doradcą NSZZ Solidarność oraz dziennikarzem "Tygodnika Solidarność".

Dominikanin był założycielem i dyrektorem Instytutu Tertio Millennio w Krakowie oraz dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

O. Maciej Zięba był autorem wielu publikacji; m.in. „Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja” oraz wykładowcą licznych uczelni w Polsce i na świecie. Od 1998 do 2006 prowincjał polskich dominikanów.

"Trójpodział władzy jest wartością. Kościół tego trójpodziału broni". Wysłuchaj rozmowy Dominiki Wielowieyskiej z o. Maciejem Ziębą

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM