Sylwestrowa noc przebiegła spokojnie. Policja informuje o interwencjach

50 wypadków, 3 ofiary śmiertelne i 158 nietrzeźwych kierowców - to najnowsze dane Komendy Głównej Policji, które podsumowują działania funkcjonariuszy w czasie Sylwestra.
Zobacz wideo

Pomimo rozporządzenia rządu o zakazie przemieszczania się według KGP nie było poważniejszych incydentów.

Policjanci zapowiadają kontrole trzeźwości i więcej patroli na drogach także dzisiaj - to z powodu sylwestrowych powrotów, które nie zawsze oznaczają że kierowcy siadają za kółko trzeźwi.

- Doświadczenie pokazuje, że część kierujących następnego dnia po spożyciu alkoholu potrafi wsiąść za kierownicę  - mówił Antoni Rzeczkowski, z Komendy Głównej Policji.

Jednocześnie Policja zachęca do sprawdzenia poziomu trzeźwości na najbliższym komisariacie. W ostatnim czasie ta możliwość była ograniczona przez pandemię - dziś jednak ma to być możliwe przekonuje KGP. Nie było także incydentów związanych z tzw. godziną policyjną.

- Osoby wszystkie zachowały się w sposób solidarny. Nie było zorganizowanych imprez, bali sylwestrowych. Restauracje i puby były zamknięte – chwalił Antoni Rzeczkowski.

Policjanci jednak legitymowali osoby, które gromadziły się na spontanicznych demonstracjach przeciwko godzinie policyjnej. Tak było między innymi w Katowicach i Warszawie.

DOSTĘP PREMIUM