Mielno. Ponad 30 osób w ośrodku wypoczynkowym, który z powodu obostrzeń powinien być zamknięty

Policyjna interwencja ujawniła ponad 30 osób na terenie obiektu turystycznego w Mielnie. Domki letniskowe zostały tam wynajęte wbrew obowiązującym obostrzeniom - poinformowała oficer prasowa KMP w Koszalinie.
Zobacz wideo

Kom. Monika Kosiec poinformowała, że funkcjonariusze podjęli interwencję w obiekcie turystycznym w sylwestra po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że w wynajmowanych domkach letniskowych jest duża liczba osób. - Policjanci ustalili, że domki zostały wynajęte wbrew obowiązującym obostrzeniom. Wylegitymowali ponad 30 osób i sporządzili stosowną dokumentację, która zostanie przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie. Ponadto równolegle wobec wszystkich wylegitymowanych osób prowadzone będzie postępowanie w sprawach o wykroczenia przez I koszaliński komisariat -  podkreśliła policjantka.

W związku z ogłoszoną przez rząd "narodową kwarantanną" do 17 stycznia 2021 r. hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko "na wynos", a wyciągi narciarskie dostępne jedynie w ramach sportu zawodowego. Ograniczona została także m.in. działalność galerii handlowych.

Kom. Kosiec podała, że w noworoczny weekend koszalińscy policjanci częściej byli wzywani do awantur domowych i zakłócania ciszy nocnej. Do niedzielnych późnych godzin wieczornych funkcjonariusze zatrzymali sześciu pijanych kierujących, a za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą tę dozwoloną o ponad 50 km/h prawo jazdy straciło siedem osób.

TOK FM PREMIUM