"Prominentny polityk" z zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu. Policja znalazła go w rowie

Prokuratura przedstawiła Andrzejowi B. zarzut prowadzenia pod wpływem alkoholu samochodu - poinformował w poniedziałek Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. Według nieoficjalnych informacji, podejrzany to były wiceminister rolnictwa i członek władz PSL.
Zobacz wideo

Jak poinformował rzecznik opolskiej prokuratury, do zdarzenia doszło 8 listopada ubiegłego roku. Patrol policji zauważył w rowie przy drodze powiatowej koło Kluczborka samochód. Przy pojeździe znaleziono Andrzeja B. Mężczyzna był pijany.

Kierowca tłumaczył się, że wjechał do rowu chcąc uniknąć kolizji ze zwierzęciem, które wybiegło na drogę, alkoholu napił się już po wjechaniu do rowu. Śledczy nie dali wiary wyjaśnieniom podejrzanego i przedstawili mu zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, grozi także kara pozbawienia wolności.

O byłym wiceministrze w rządzie PO-PSL było głośno latem ubiegłego roku, gdy po wyborach prezydenckich na swoim profilu społecznościowym w obraźliwy sposób odniósł się do zwolenników Andrzeja Dudy, za co później publicznie przeprosił.

DOSTĘP PREMIUM