Policja. Zmiana na stanowisku szefa KSP. Paweł Dobrodziej przechodzi do komendy głównej

Na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji powołany został nadinsp. Paweł Dzierżak, dotychczasowy komendant wojewódzki w Kielcach - poinformował PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.
Zobacz wideo

Rzecznik KGP przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha jeszcze w zeszłym roku poinformował, że będzie przechodził na emeryturę "w związku z osiągnięciem wysługi emerytalnej". - Na prośbę Komendanta Głównego Policji, który bardzo dobrze ocenia jego służbę, na stanowisku swojego zastępcy, pozostał do końca roku, aby dokończyć rozpoczęte projekty - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak podkreślił, aby jak najszybciej zapewnić ciągłość kierowania, na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego służbę kryminalną, powołany został nadinsp. Paweł Dobrodziej kierujący Komendą Stołeczną Policji, a więc jednym z największych garnizonów w kraju. - To bardzo doświadczony policjant - zaznaczył rzecznik KGP.

- Na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji powołany został nadinsp. Paweł Dzierżak, dotychczasowy komendant wojewódzki Policji w Kielcach - dodał insp. Mariusz Ciarka.

Jako pierwszy o tych zmianach w policji poinformował portal RMF24.

Paweł Dobrodziej awansuje do KGP

O Pawle Dobrodzieju głośno było w ostatnich tygodniach, w związku z protestami kobiet. Jak informowały media, to on miał kierować akcją policji podczas protestu 18 listopada, kiedy jeden z nieumundurowanych funkcjonariuszy używał pałki teleskopowej, a posłanka Lewicy Magdalena Biejat dostała gazem w twarz. 

"Wyborcza" podawała wówczas, że kierujący Komendą Stołeczną Policji Dobrodziej ma być jednym z kandydatów na następcę nadinsp. Jarosława Szymczyka, komendanta głównego.

TOK FM PREMIUM