Kamil Stoch triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni. Kubacki na trzecim miejscu

Kamil Stoch wygrał konkurs w Bischofshofen i po raz trzeci triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Na trzecim miejscu znalazł się Dawid Kubacki.
Zobacz wideo

Kamil Stoch wygrywając konkurs w austriackim Bischofshofen przypieczętował triumf w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Trzecie miejsce w imprezie zajął Dawid Kubacki, który w środę był 15. Polaków na podium imprezy rozdzielił Niemiec Karl Geiger.

Stoch przed zawodami w Bischofshofen był liderem TCS i nie pozostawił rywalom złudzeń. Ostatecznie w całej imprezie wyprzedził Geigera o 48,1 pkt. Kubacki w klasyfikacji generalnej stracił do rodaka 52,8 pkt.

Po raz drugi na podium TCS znalazło się dwóch Polaków. W edycji 2016/17 triumfował Stoch, a drugi był Piotr Żyła, którego tym razem sklasyfikowano na piątym miejscu. Szósty w tej prestiżowej imprezie był Andrzej Stękała.

Trzeci triumf Stocha na TCS

Wcześniej Turniej Czterech Skoczni Stoch wygrał w sezonach 2016/17 i 2017/18. Imponujący był drugi z tych triumfów. Wówczas, jako drugi skoczek w historii po Niemcu Svenie Hannawaldzie, wygrał wszystkie cztery konkursy składające się na TCS.

W tej edycji wygrać zdołał jeszcze w Innsbrucku. Na inaugurację w Oberstdorfie był drugi, a w Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen - czwarty.

Łącznie reprezentanci Polski pięciokrotnie zwyciężyli w TCS. Rok temu najlepszy był Dawid Kubacki, a w 2001 od triumfu w tej imprezie pasmo swoich sukcesów zapoczątkował Adam Małysz.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM