Wybuch w zakładach Nitroerg w Bieruniu. Jedna osoba zginęła. Trwa akcja ratunkowa

Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna w wyniku wybuchu, do którego doszło przed południem w wytwarzających materiały wybuchowe zakładach Nitroerg w Bieruniu - wynika ze wstępnych informacji straży pożarnej. Na razie nie ma informacji o okolicznościach eksplozji.

- Na miejscu pracuje 15 zastępów strażackich. Z informacji, jakie mamy na teraz, wynika, że jedna osoba poniosła śmierć, a jedna doznała obrażeń - powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Strażacy nie przekazali informacji dotyczących charakteru eksplozji. W zakładach nie doszło do pożaru. Według lokalnego portalu "Bieruń - Sprawy z Twojego miasta" jeden z mieszkańców poinformował, że wybuchł był na tyle silny, że w jego domu wyleciały szyby z okien. 

Należący do Grupy KGHM Nitroerg to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego. Dotychczas PAP nie udało się skontaktować z przedstawicielami firmy.

DOSTĘP PREMIUM