Ewa Podolska z tytułem Dziennikarz Medyczny Roku 2020

Ewa Podolska, nasza redakcyjna koleżanka z TOK FM, może poszczycić się kolejną prestiżową nagrodą. Stowarzyszenie "Dziennikarze dla zdrowia" uhonorowało ją tytułem Dziennikarza Medycznego Roku 2020, w kategorii "audycje radiowe".
Zobacz wideo

Tego roku nagroda ta została przyznany dwóm osobom. Ewie Podolskiej za publicystykę i poradnictwo  oraz Barbarze Kozłowskiej z Polskiego Radia Rzeszów w kategorii news. W uzasadnieniu obu nagród  jury napisało, że docenia "wartości edukacyjne oparte na medycynie faktu, kreatywność i rzetelność dziennikarską w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych w dobie pandemii COVID-19". 

Konkurs dla dziennikarzy piszących o zdrowiu odbywał się po raz dwunasty. Nadesłano na niego 693 materiały. 

To już czwarty tytuł Dziennikarza Medycznego Roku przyznany Ewie Podolskiej. Poprzedni otrzymała rok temu, a wcześniejsze w 2011 i 2016 roku. Czterokrotnie też otrzymała w tym konkursie I nagrodę.  Pięciokrotnie zdobyła główna nagrodę w konkursie Kryształowe Pióro. 

Ewa Podolska dwa razy w tygodniu w sobotę i niedzielę o 16 prowadzi godzinną audycję „U TOKtora”,w której rozmawia z wybitnymi przedstawicielami świata medycznego. Także codziennie po 14.35 w krótkim felietonie podaje słuchaczom zdrowotną "pigułkę" w "Przewodniku Medycznym na Zdrowie". Od września tego roku można ją tez ją usłyszeć w "Szlachetnym Zdrowiu" w Radiu Pogoda.

W swojej pracy Podolska wychodzi z założenia, że jeśli ona czegoś nie rozumie, słuchając w studio rozmówcy, to słuchacz przy odbiorniku z pewnością także nie. Dlatego drążąc temat zdrowia i choroby, zmusza ekspertów do mówienia w sposób jasny i zrozumiały.

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 roku. Tutaj znajdziesz wszystkie audycję autorki. 

DOSTĘP PREMIUM