Intensywne opady śniegu na północnym wschodzie kraju i oblodzenia na południ. IMGW ostrzega

Meteorolodzy z IMGW ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu na północnym wschodzie kraju oraz oblodzeniem na południu Polski. Według prognoz spaść może nawet 20 centymetrów śniegu.
Zobacz wideo

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski (części województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego) powinni spodziewać się w środę intensywnych opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm - wynika z prognoz IMGW.

Na południu kraju w województwach śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim, należy uważać na oblodzenia. W tych regionach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4 do -2 st. C, temperatura minimalna gruntu od -5 do -2 st. C.

W ciągu dnia w północno-wschodniej i wschodniej części kraju kolejny dzień utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Zaznaczyli, że na pozostałym obszarze kraju początkowo niekorzystny wpływ pogody w ciągu dnia będzie stopniowo się poprawiać.

Zgodnie z prognozami IMGW, w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -2 st. C, -1 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM