Policja: zatrzymano podejrzanego o kradzież szczepionek w Iłowie-Osadzie

Policjanci z Działdowa zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie szczepionek przeciwko COVID-19 i innym chorobom - poinformowała policja.
Zobacz wideo

Z informacji RMF FM wynika, że zatrzymany jest 39-letni mężczyzna.

Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada, które odkryto w środę rano skradziono trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19, a także inne szczepionki znajdujące się w przychodni. Z powodu kradzieży trzeba było odwołać szczepienia przeciwko COVID-19, skradzione fiolki zawierały w sumie dawki dla 18 osób.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawca/sprawcy włamania mogli dostać się do przychodni przez okno. Placówka od rana jest zamknięta, na drzwiach wisi kartka "Ośrodek nieczynny z powodu zdarzenia".

Minister zdrowia apeluje

Po ujawnieniu informacji o kradzieży w gminie Iłowo-Osada, szef Ministerstwa Zdrowia zaapelował, by nie kupować szczepionek z nieznanych źródeł.

- Obrót szczepionkami w kraju jest dokonywany tylko i wyłącznie za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych - mówił min. Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Jak podkreślił, kupowanie szczepionek na czarnym rynku jest ogromnym ryzykiem, bo nie wiadomo, co naprawdę znajduje się w fiolce.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM